niedziela, 29 września 2013

Ocieplenie mieszkania od wewnątrz

Czym jest ocieplanie od wewnątrz? Nowoczesna technologia remontowa, która budzi coraz większe zainteresowanie. Szczególnie tam, gdzie nie da się przeprowadzić izolacji budynku od zewnątrz.

Izolowanie pomieszczeń od środka budzi zainteresowanie właścicieli i lokatorów budynków, którzy chcą poprawić komfort cieplny i obniżyć rachunki za ogrzewanie, a tymczasem spółdzielnia czy wspólnota mieszkaniowa zwleka z izolacją całego obiektu lub istniejąca izolacja jest niewystarczająca. Na poniższym filmie zaprezentowany został autentyczny przypadek docieplenia Multiporem wnętrza mieszkania w zabytkowej kamienicy w Kielcach:



Osoby zainteresowane technologią ocieplenia od wewnątrz powinny zapoznać się z Vademecum Multipor – kiedy i jak ocieplać od wewnątrz. Opis wyjaśnia w jakich sytuacjach ocieplać budynki od wewnątrz oraz na co zwracać uwagę przy stosowaniu technologii ocieplania ścian od wewnątrz.

Dowiemy się też z Vademecum Multipor oraz powiązanego z nim Kalkulatora Oszczędności ile kosztuje wykonanie ocieplenia od wewnątrz oraz jaki jest zwrot z tej inwestycji. Interaktywny Kalkulator Oszczędności na stronie pozwoli przeliczyć, jakie oszczędności przyniesie zastosowanie od wewnątrz płyt izolacyjnych na ścianach konkretnego budynku

Płyty izolacyjne Multipor umożliwiają umożliwiających skuteczne ocieplenie od wewnątrz. Pozwala uzyskać lepsze parametry cieplne wszędzie tam, gdzie możliwości zastosowaa izolacji zewnętrznej są ograniczone. Przy izolacji od zewnątrz mur, który znajduje się po ciepłej stronie, nagrzewa się razem z pomieszczeniem, więc różnice temperatur między ścianą a powietrzem wewnątrz nie są duże.

Vademecum Multipor szczegółowo prezentuje zalety mineralnych płyty izolacyjnych, wykonanych z bardzo lekkiej odmiany betonu komórkowego. Beton komórkowy chłonie wilgoć z powietrza i bardzo szybko wysycha. Właściwości te sprawiają, że płyty izolacyjne można stosować jako ocieplenie od wewnątrz bez paroizolacji.

środa, 18 września 2013

Czy kobieta w ciąży powinna prowadzić samochód?

Ciąża to również odpowiedzialność społeczna. Szczególnie w przestrzeni miejskiej. Kobiety mogą oczekiwać wsparcia, udogodnień, a przede wszystkim zrozumienia. Jednak one same też ponoszą odpowiedzialność za to, że tymczasowo inaczej reagują, inaczej się zachowują. Kobiety priorytetowo podchodzą w czasie ciąży do bezpieczeństwa nienarodzonego dziecka. Dlatego prowadzenie samochodu przez kobietę ciężarną bywa refleksją i tematem rozmów. Pamiętajmy, że jest to również odpowiedzialność za innych uczestników ruchu.

Kobieta w ciąży w samochodzie. Nie ma do tego przeciwwskazań
Kobieta w ciąży za kierownicą - nie ma przeciwwskazań
Czy kobieta w ciąży powinny prowadzić samochód? Na pewno może. Jazda samochodem w ciąży nie jest przeciwwskazana. Warto jednak zachować szczególną ostrożność. Trzeba też zadbać o komfort jazdy. Ważne jest prawidłowe ustawienie fotela. Kręgosłup kobiety jest obciążony. Powinien mieć więc odpowiednie podparcie. Brzuch nie powinien też dotykać kierownicy. Może wówczas przeszkadzać  w manewrowaniu.

Kobiety ciężarne nie muszą zapinać pasów bezpieczeństwa. Jednak ich brak stwarza zagrożenie w razie wypadku. Istnieje wtedy możliwość wypadnięcia przez przednią szybę. W wielu samochodach zamontowane są też systemy monitorujące stan zapięcia pasów. W przypadku ich braku wydają dźwięk mający przypomnieć o wykonaniu czynności. Może to bardzo przeszkadzać w jeździe i dezorientować. Pozbycie się tej funkcji jest możliwe jedynie w serwisie.

Ważny jest też prawidłowy sposób zapięcia. Pas nie może być przełożony nad brzuchem. Powinien leżeć na kości miednicy. Niektóre kobiety używają jedynie górnej części pasa. Nieodpowiednie ułożenie dolnej powoduje bowiem ucisk i ból. Taki zabieg nie gwarantuje bezpieczeństwa. Istnieją natomiast specjalne adaptery do pasów dla kobiet ciężarnych. Układają one pas poniżej brzucha kobiety. Niwelują możliwość jego ucisku na brzuch.