piątek, 23 lutego 2018

Posadzka przemysłowa

Sądzisz, że proste i łatwe jest ułożenie równej i poziomej podłogi, która poradzi sobie z każdym obciążeniem? To się mylisz... Co warto wiedzieć o posadzkach przemysłowych przed podjęciem prac? Kiedy zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej posadzki?

Podłoga ma ogromny wpływ na należytą przydatność budynku do pokładanych w nim celów. Zgodnie z doświadczeniami branży budowlanej, posadzki przemysłowe (industrial floors) są to poziome nawierzchnie znajdujące się w obiekcie budowlanym. Posadzki przemysłowe nie powstają dla realizacji celów mieszkalnych i nie stanowią też nawierzchni dróg. Posadzki przemysłowe powstają z takich materiałów, jak kamień, beton, ceramika i drewno. Wybór technologii wykonania posadzki ma miejsce z powodów technicznych, jak i względów estetycznych.



Podłoga ignorowana jest na ogół już na etapie projektowania budynku. Praktyka i doświadczenie udowadniają jednak, że posadzka przemysłowa jest w licznych obiektach przemysłowych, handlowych i gospodarczych bardzo istotnym elementem konstrukcyjnym. Co więcej, zły dobór podłogi i jej niedbałe wykonawstwo nie pozwalają na realizowanie zakładanych wcześniej funkcji użytkowych budynku. Posadzki przemysłowe należycie zaprojektowane i wykonane w oparciu odpowiedni dobór technologii mogą skutecznie służyć całymi latami.

W trakcie projektowania obiektu budowlanego powinniśmy precyzyjnie określić oczekiwane możliwości wytrzymałościowe podłogi przemysłowej. Pozwoli to konstruktorowi stworzyć indywidualny projektu posadzki pasującej do potrzeb.

Posadzka przemysłowa powinna bez przeszkód przenosić mechaniczne, chemiczne i termiczne obciążenia, być szczelna oraz antypoślizgowa. Dopasowana do potrzeb podłoga powinna charakteryzować się wymaganą odpornością na intensywność eksploatacji oraz na ścieranie i nieprzewidziane uderzenia. Często pomijany bywa fakt, ze podłoga przemysłowa powinna być łatwa w konserwacji. Nieznaczny nakład regularnie poniesionych w tym celu środków powinien zachować posadzkę przemysłową w jak najlepszym stanie.

Podsumowując, odpowiedni dobór technologii i materiałów do stworzenia posadzki przemysłowej ma za zadanie pozwalać na jak najdłuższą, bezproblemową jej eksploatację. Inwestor na pewno nie jest zainteresowany bezustannymi remontami podłóg.

Projekty posadzek w oparciu o innowacyjne systemy podłogowe marki Weber przeznaczone są różnym obiektom budowlanym o specyficznych funkcjach, jak hale magazynowe, produkcyjne i wystawiennicze oraz sklepy wielkopowierzchniowe.

Weber zapewnia opracowanie dopasowanej do potrzeb inwestora dokumentacji projektowej posadzki z betonu, wykorzystującej makrowłókna poliolefinowe. Wymagania techniczne dotyczące przemysłowych posadzek o specyficznym obciążeniu zapewnia innowacyjny system posadzek przemysłowych weber.floor INDUSTRY. Zakres oferowanych do wykonania posadzek specjalistycznych produktów pozwala stworzyć podłogę dopasowaną do potrzeb i ekonomicznie uzasadnioną.